NES E-MÜSTAHSİL MAKBUZU SİSTEM ÖZELLİKLERİ

NES Elektronik Müstahsil Makbuzu sistemi üzerinde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. e-Müstahsil Makbuzu Sistem Özellikleri kullanıcı deneyimlerinden derlenerek hazırlanmıştır.

 

 • Mali Mühür ya da e-İmza kullanmanız gerekmez

NES e-Müstahsil Makbuzu Uygulaması’na geçiş yaptığınızda mali mühür ya da e-İmza kullanmanız gerekmez ve tüm tarayıcılardan(chrome, firefox, explorer, safari..) giriş yapabilirsiniz. Mali mühür ya da e-İmza tek sefere mahsus sistem aktivasyonu yapılırken kullanılacaktır.

 • Kolay Entegrasyon

Makbuz oluşturduğunuz bir program varsa ve bu program üzerinden e-Müstahsil Makbuzlarınızı oluşturmak istiyorsanız, NES Sistem altyapısı ile kolayca makbuzlarınızı kağıt makbuz oluşturur gibi oluşturabilirsiniz. Yapılan entegrasyon ile tek tek ya da toplu olarak e-Müstahsil Makbuzlarınızı düzenlersiniz.

 • Her zaman her yerden Erişim

NES e-MM Portalı, web tabanlı bulut sunucular üzerinde çalışan bir uygulamadır. İnternet erişimi olan her yerden, bilgisayar/tablet/cep telefonu fark etmeksizin her zaman kullanıcı adı ve şifre ile erişim yapılabilir.

 • 10 Yıl Saklama

e-Müstahsil Makbuzu verileri, Türkiye sınırları içerisinde farklı şehirlerde bulunan birbirine yedekli sunucularda tutulmaktadır. NES e-Müstahsil Makbuzu Uygulaması’na geçiş ile birlikte, düzenleyeceğiniz e-Müstahsil Makbuzlarınız 10 yıl boyunca güvence altındadır ve dilediğiniz zaman erişim yapabilirsiniz. Var olan herhangi bir e-Makbuza 10 yıl boyunca erişilebilirsiniz ve geçerli bir e-Makbuzun silinmesine imkan verilmez.

 • Müşteri Listesi Kaydı

Bir müşterinize makbuz oluşturduğunuz anda müşterinizin carisi otomatik olarak sisteme kaydolur. Yeniden aynı bilgileri girmeniz gerekmez. Ya da isterseniz tek seferde müşterilerinizi sisteme manuel olarak tanımlayabilirsiniz ya da excel olarak sisteme yükleyebilirsiniz.

 • Otomatik Gönderim

Bir müşterinize oluşturmuş olduğunuz bir e-Müstahsil Makbuzunu tek tuşla yeniden oluşturarak yeni tarih ile gönderebilirsiniz.

 • e-Mail Gönderimi ve Takibi

e-MM oluşturulurken muhatabının mail adresinin yazılması halinde, oluşturulan makbuz alıcısına e-Mail ile otomatik olarak gönderilir. e-MM oluşturulduktan sonra da e-Mail ile istenilen makbuzlar sistem üzerinden gönderilebilir. Ayrıca maillerin ulaşıp ulaşmadığını da sistem üzerinden görebilirsiniz.

 • Esnek ve Kolay Raporlama

Belirlediğiniz dönem içerisinde ki makbuzları istediğiniz başlıklar altında excel formatında sisteminize alabilirsiniz.

 • PDF Özelliği

Seçilen/belirli bir tarih aralığında ki makbuzlar toplu halde, tek sayfa PDF olarak veya zip içerisinde birbirinden bağımsız olarak indirilebilir veya yazdırılabilir.

 • Entegrasyon Yetenekleri

Bir programınız ya da uygulamanız var ise size sağladığımız web servisler ile bu uygulamanıza entegrasyonu sağlayabilirsiniz.

 

 • Filtre Özellikleri

Filtreleme özellikleri ile istediğiniz özellikte aramalar yaparak kolayca sonuç alırsınız.

 • İptal Seçeneği

Hatalı oluşturduğunuz makbuzlarınızı kolayca iptal edebilirsiniz. Sistem üzerinde oluşturulan ve iptal edilen tüm makbuzlar Gelir İdaresi Başkanlığı sistemine raporlanır.

 • Farklı Seri Özelliği

Farklı seriler ile makbuz oluşturabilirsiniz. Her bir seri kendi içerisinde sistem tarafından otomatik olarak müteselsillik kontrolüne tabi tutulur. Son oluşturulan makbuz tarihinden önceki tarihe aynı seri üzerinden makbuz oluşturulmasına sistem izin vermez, yeni bir seri açmanıza olanak verir.

 • Tasarım Yükleme

Firma logonuz ve banka bilgileriniz de makbuzlarınızda yer alabilir ya da özel tasarımlara da imkan verilir.

 • GİB Raporlaması

Raporlama bizim sorumluluğumuzda olup, her ayın 15’inde bir önceki aya ait makbuzlar sistem tarafından otomatik olarak Gelir İdaresi Başkanlığı’na raporlanır. Daha öncesinde raporlama yapmak istemeniz halinde portal üzerinden istediğiniz zaman dilimini Başkanlığa raporlayabilirsiniz.